Hαηηαн Mσηтαηα Fαη Siтєѕi
Miley'nin Glamour Röportajı[Türkçe Çeviri!] Uyeol3fm0

Sitemizi Daha Kaliteli Olarak Kullanmak İçin Lütfen Üye Olunuz

İYİ FORUMLAR
Miley'nin Glamour Röportajı[Türkçe Çeviri!] Uyeol3fm0

Sitemizi Daha Kaliteli Olarak Kullanmak İçin Lütfen Üye Olunuz

İYİ FORUMLAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Oyun SalonuOyun Salonu  Giriş yapGiriş yap  

Miley'nin Glamour Röportajı[Türkçe Çeviri!]

YazarMesaj
esma_diana
Admin
Admin
esma_diana

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 220
Fan Puanı : 466
Doğum tarihi : 18/02/99
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 31/08/09
Yaş Yaş : 25
Nerden Nerden : İstanbul
İş/Hobiler İş/Hobiler : Makyaj yapmak gezmek dolaşmak ve yeni yerler keşfetmek
Lakap Lakap : Kibarcık

Miley'nin Glamour Röportajı[Türkçe Çeviri!] Empty
MesajKonu: Miley'nin Glamour Röportajı[Türkçe Çeviri!]   Miley'nin Glamour Röportajı[Türkçe Çeviri!] EmptySalı Eyl. 01, 2009 4:00 pm

Bu Mayıs ayında yayınlanmıştı Glamour dergisinde
GLAMOUR: Pekala, seninle oturup sushi yiyorum, ve söylemeliyim ki, sen gerçekten de tam bir normal genç bayan gibi görünüyorsun! Bu nasıl oluyor?

MILEY CYRUS: [Gülüyor] Sanırım herkesin yaşamında bir noktada, kendini sonunda anlıyorsun. Ama ben daha bunu başaramadım. Hala kim olduğumu öğreniyorum.

GLAMOUR: Şöhretle geçen birkaç yıl içerisinde sence değişik bir bakış açısı kazandın mı?

MC: Bir gün annemle konuşuyordum, ve ona büyüdüğüm şekli hiçbir şey için değiştirmeyeceğimi söyledim. Ama, evet, ben gerçekten de işi başından aşkın biriyim. İlk defa 13 yaşındayken Oscar törenine gittim. Ve sonra ilk gerçek ilişkimi yaşadım; ciddi ve 2 yıl süren bir ilişkiydi[Nick Jonas'la]. Bu hayatı değiştiren, çoğu insanın 19 yaşına kadar yaşamadığı bir deneyim. O yüzden hayatım hızlı çekimde ilerliyor. [Kariyerim] büyük bir sorumluluk.

GLAMOUR: Ee, hatalarından aldığın derslerin bazılarını söyler misin?

MC: Kendime nasıl saygı duyacağımı ve nasıl hayır diyebileceğimi öğrendim. Gerçekten kime güvenebileceğimi öğrendim. 200 veya 300 arkadaşım var, ama sanırım sadece dördüne güveniyorum. Magazin gazetelerinde bir şey okuduğumda ve bu bir "yakın kaynaktan" olduğu zaman, bu kendini "yakın" sanan kaynağın kim olduğunu merak ediyorum. Çünkü beni gerçekten bilen kişileri parmakla sayabilirim. En yakın arkadaşım, Mandy var; ona yargılanmadan her şeyi söyleyebilirim. Jason Earles var, rol arkadaşım-benim için bir abi gibi. Ablam var, Brandi. Ve uzun, uzun zaman içinde olan en iyi şey Justin[Gaston]'le tanışmaktı, çünkü o tanıdığım en saygılı ve bencil olmayan insan.

GLAMOUR: Erkek arkadaşın senden çok büyük diye endişeli misin?

MC: Yanlış bir şey yapıyor gibi hissetmiyorum, ve insanların bunu onaylamasını bekliyorum. Hayranlarım bunu zaten kabul ediyorlar- mutlu olmamı istiyorlar. Ve bir kaç yıldır mutlu değildim... sıkı çalışmak, Nashville'den Los Angeles'a taşınmak, berbat bir ayrılık[Nick Jonas'la]. Nihayet tekrar mutluyum, ve bence bu işimi ve müziğimi etkiledi. O yüzden dürüstçe söyleyebilirim, saklanacak hiçbir şey yok gibi hissediyorum. Ve onu o kadar çok seviyorum ki umrumda değil.

GLAMOUR: Nasıl tanıştınız?

MC: Babam bizi Hannah Montana setinde tanıştırdı. O gün çok kötü görünüyordum. Kazak ve gözlük giyiyordum ve konuştuk. Sonra ertesi gün geldi ve, " Seni düşünmekten kendimi alamıyorum. Bir filme götürebilir miyim seni? " dedi. Beni eve götürdüğünde, dedim ki, " Sana yakın olmak istemiyorum, çünkü bu işin nereye gittiğini bilmiyorum. " Ve o da " Eh, böyle yaşayamazsın." dedi. Böylece üç-millik bir yürüyüş yaptık, ve konuştuk, konuştuk. Ve omzumdan büyük bir yük kalktığını hissettim. Şimdi o benim en iyi arkadaşım.

GLAMOUR: Baban hayatının büyük bir parçası. Siz gerçekten iyi bir ilişkiye sahipsiniz sanırım.

MC: Belki de bu bir genç kız söyleyince garip gelecek, ama ben babam bana kızdığında veya aramız kötü olduğunda bundan hoşlanıyorum, çünkü ben gerçekten bütün babaların bu iş içerisinde böyle olmadıklarını hissediyorum. Çocukları şov dünyasında iş yapan çoğu anne baba, istediğini yap, özgürsün der. Benim ebeveynlerimse Hollywood'a gitmemi istememişlerdi.

GLAMOUR: Bundan uzak durmak çok zor gibi duruyor.

MC: Öyle zaten! İlk çıktığım ödül törenlerinden birinde, hediye torbamda bir şişe vodka vardı. Kimse bunu 12 yaşında bir kıza verdiklerini umursamadı.

GLAMOUR: Şaka yapıyor olmalısın!

MC: Bence bu çoğu insanı bozan şey. Kurallar kurallardır gibi hissediyorum, bilirsiniz? Eğer 21 yaşında değilsiniz, bir bara giremezsiniz. Klüplere gidemezsiniz. Gördüğünüz gibi bu dünyada çoğu insana evet denmiştir, ve biri hayır derse, mutsuz olurlar. Basın sözcülerine, menejerlerine ya da onaylatmak için ajanslarına giderler, ebeveynlerine değil.

GLAMOUR: Hayatının Britney Spears'ın veya Lindsay Lohan'ın hayatı gibi olacağını hayal edebiliyor musun? Onlar da tertemiz Disney starları olarak başladılar.

MC: Yapmayı en son istediğim şey anne-babamı hayal kırıklığına uğratmak. Annemin babası o daha 18 yaşındayken öldü, ve eğer onlara bir şey olursa, onları gururlandırdığımı bilerek gitmelerini istiyorum. Bence sürekli partilere gitmek çok bencilce, özellikle evinizde küçükler varsa. 9 yaşında bir kardeşim var, ve onun okula gidip dalga geçilmesini istemiyorum.

GLAMOUR: Bu yıl seni ırkçı gibi gösteren fotoğrafların çıktı. Bundan etkilenen insanlara ne diyorsun?

MC: Sonucundan pişmanım. Utandım ve özür diledim. Özür dilerim. Gelecekte daha dikkatli olacağım, ama bu yaptığım son hata değil, bunu biliyorum. Hata yapmayı bıraktığım dakika öğrenmeyi bıraktığım dakikadır.

GLAMOUR: Görünüşe bakılırsa yaptığın bütün bu işlerden bayağı iyi para kazandın. Bu kadar çok paran olmasıyla nasıl başa çıkıyorsun?

MC: Bu endüstride hayatını elinden alabilecek çok şey var: para, alkol, uyuşturucu- moda bile! İnsanlar sana bir şeyler veriyor, ve sen de hayatın kolay olduğuna inanmaya başlıyorsun. Ama bu böyle değil-filmlerde oynadığın insan olmaman gerekir. Ben iyiyim, ve bir süre rahat yaşamayı başaracağım. Ama ben aklımı paradan uzakta tutmaya çalışıyorum ve eşyalar işimi olduğu gibi gösteriyor.

GLAMOUR: O zaman bir dükkana girip torba başı $1,000 harcamazdın?

MC: Bunun kötü göründüğünü düşünüyorum, hep bir $1,000'lık farklı torba. Paramda bir limitim var. Annemi arayıp " Bunu alabilir miyim?" diye sormayı seviyorum. Çünkü paramı daha bilinçli kullanabileceğimi biliyorum.

GLAMOUR: Şöhretini kanser için bağış toplamaya kullandın. Seni bu hedefe ne yönlendirdi?

MC: Büyükbabam akciğer ve prostat kanserinden öldü, ve o benim en yakın arkadaşımdı. Ayrıca arkadaşlarımı yitirdim, sadece kansere karşı değil. En yakın arkadaşım kistik fibrozisten öldü. Birilerinin sevdiklerini kaybetmeleri beni öldürüyor, o yüzden yapabildiğim kadarını yapmak istiyorum: doktorlara ve hastanelere para vermek; önem veren hemşireleri oraya göndermek; bir çocuğun suratına bir gülücük yerleştirmek. Umut Şehri[bir kanser araştırması, eğitim ve tedavi merkezi]'yle yaptığımız çalışmalar muhteşem oldu. Jonas Brothers ve ben neredeyse $2.5 milyon topladık konserlerle.

GLAMOUR: Hollywood'daki idollerin kimler?

MC: Bu gerçekten komik.Ben büyük bir Jennifer Aniston ve Angelina Jolie hayranıyım.[Jennifer Aniston Brad Pitt'in eski eşi ] Jennifer Aniston sıradan bir siyah elbise ve sıradan makyajla saçı bir araya getirip, muhteşem görünebiliyor. Angelina her zaman Angeline her zaman kendi cildiyle çok rahat duruyor: Bir galada takım elbise giyiyordu-hangi kadın onu giyer ve çok yakışır? Her yıl değişti, çılgın kadından normal hayata sahip bir anneye. Ve Jennifer Aniston ayrılığından sonra kendini toparladı. Bir sürü değişik adamlarla çıldırabilirdi, ama yapmadı. Ve bana böyle bir şey olursa, ben kendime Jennifer gibi ol, Miley! derim. O çok klas.

GLAMOUR: Hollywood gençleri arasında 0 beden modası hakkında ne düşünüyorsun?

MC: Bence çok gereksiz, çünkü içini hep kemirir. Bir sürü fotoğraf çekiminde bulundum, bazılarında bir şeyler deneyip " Aman tanrım, neden bunlar bana olmuyor?" ama asla 1.80 boyunda 40 kilo bir model olamayacağım; biraz daha iri kemikli yaratılmışım. Beni rahatsız eden bir şey, insanların "Miley'nin kilo vermesi gerek" veya "Göğüslerine silikon yaptırmış" demesi. Biliyorum zayıf başladım ama 12 yaşındayken göğüslerin olmayacak. Ne diyorsunuz- büyümeme izin verin!

GLAMOUR: Peki hiç çocukluğunu yaşamadığını düşündüğün veya çok hızlı büyüdüğünden endişelendiğin oldu mu?

MC: Yaşıma göre çok olgun olduğumu düşündüğüm oluyor, veya çocuksu olduğum. Hala bazen annem ve babamla uyumayı seviyorum. Onların yatakodasına gidip anneme sarılıyorum, çünkü bütün gün çalışıp annemi görmemiş oluyorum. Veya babamla atçılık oynuyoruz! Yaşımdaki diğer çocuklar gibi değilim fazla, o yüzden 16 yaşındakiler ne yapmalı bilmiyorum! Sadece bana doğru geleni yapıyorum.

GLAMOUR: 10 yıl sonra kendini nerede görüyorsun?

MC: Umarım artık kurulmuş: filmler çevirip, kendi evimde yaşadığımı, belki de evli olduğumu! Bence annem herşeyi neredeyse mükemmel yaptı, ve bende çocukların eve koşarak geldikleri havalı anne olmak istiyorum. Şu an hala kim olduğumu öğreniyorum. Bazen saçım siyah, bazen kızıl. Bir gün Converse giyiyorum, diğer günse hippi takılıyorum. Kesinlikle kendimi daha önce hiç olmadığı kadar bildiğimi düşünüyorum. Ama kendimi çözmek için acelem yok. Daha çok vaktim var.
http://hannahmontanafan.benimforum.org
Misafir
Misafir

MesajKonu: j   Miley'nin Glamour Röportajı[Türkçe Çeviri!] EmptyÇarş. Eyl. 02, 2009 12:43 pm

saolun türkçe çevirisi gerçekten çok güzel olmuş..
esma_diana
Admin
Admin
esma_diana

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 220
Fan Puanı : 466
Doğum tarihi : 18/02/99
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 31/08/09
Yaş Yaş : 25
Nerden Nerden : İstanbul
İş/Hobiler İş/Hobiler : Makyaj yapmak gezmek dolaşmak ve yeni yerler keşfetmek
Lakap Lakap : Kibarcık

MesajKonu: U   Miley'nin Glamour Röportajı[Türkçe Çeviri!] EmptyC.tesi Ekim 24, 2009 8:06 pm

BİŞİ DEİL CANIM NE DEMEK
http://hannahmontanafan.benimforum.org

Miley'nin Glamour Röportajı[Türkçe Çeviri!]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Miley'nin Glamour Röportajı[Türkçe Çeviri!]
» Miley Cyrus - Start All Over (TÜRKÇE)
» Hannah Montana: The Movie (2008) Türkçe Fragmanı